вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe płoty drewniane

Trwałe ogrodzenia drewniane

Niewłaściwie konserwowane ogrodzenia z drewna błyskawicznie się dewastują i mogą bezpowrotnie zgubić swój pierwotny urok oraz właściwości. Decydując się na zastosowanie drzewa na płot warto poznać rodzaje pielęgnacji i konserwacji takiego ogrodzenia. Tylko wówczas zdołamy upajać się jego pięknem przez wiele lat.

Wszelakie prace konserwujące ogrodzenie z drewna trzeba rozpocząć od należytego i sumiennego przygotowania materiału na płot, albowiem od tego uzależniony jest rezultat końcowy naszych prac. Przed użyciem produktów do osłony oraz ozdoby sztachet z drewna kluczowe jest ocena, czy drewno jest czyste, suche i czy nie nosi objawów biokorozji. Wówczas po zakończeniu obróbki drewna na płot możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, przede wszystkim w przypadku ascetycznego drewna ogrodzeniowego, winniśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu fachowego, jaki chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież owadami. Podczas gdy zabezpieczymy już nasze ogrodzenie przed progresem biokorozji, trzeba nanieść następne amalgamaty, jakie konserwują je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeśli pragniemy zdołać zachować naturalny kolor drzewa naszego ogrodzenia, powinniśmy zastosować bezbarwny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu płotu ustalonego pigmentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący albo lakierobejcę.

W pierwszym wypadku preparat konserwujący wsiąknie w drewno, zakonserwuje płot od wewnątrz, lecz nie wytworzy na jego powierzchni osłonowego filmu. Ochronione w ten sposób płot pozostanie matowe oraz przyjemne w dotyku. Jeżeli zależy nam na doskonalszej oraz trwalszej ochronie ogrodzenia, winniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca wytworzy na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, który efektywniej niż w wypadku impregnatu konserwuje ogrodzenie przed ujemnym wpływem czynników atmosferycznych.

Jak widać żeby płoty z drewna były trwałe należy przeznaczyć im mnóstwo uwagi i opieki.

Zgoła inaczej jest w wypadku ogrodzeń z pcv. Ów wersja płotów jest w całości wytrzymała na warunki atmosferyczne na skutek czego nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia plastikowe nie podlegają także biokorozji w następstwie tego dogadzają swoim właścicielom przez długie lata.

Комментариев нет:

Отправить комментарий